Проєктування електроопалення та внутрішньобудинкових мереж - ТОВ СП Розумний дім

Проєктування електроопалення та внутрішньобудинкових мереж

Проєкт опалення – це необхідний етап у створенні ефективної системи обігріву для Вашого будинку, офісу або підприємства. Незалежно від розміру будівлі, правильне проєктування систем опалення є ключовим фактором для забезпечення комфортних умов проживання або роботи, а також для економії коштів та ресурсів.

Коли потрібен проєкт опалення?

 • Під час нового будівництва або реконструкції будівлі: Планування системи опалення є одним із першочергових етапів проєктування нової будівлі або під час її реконструкції. Проєкт електроопалення дозволяє визначити оптимальні параметри системи, враховуючи розміри та потреби приміщення.
 • Під час заміни або модернізації наявної системи: Якщо потрібно замінити застаріле обладнання або покращити роботу існуючої системи опалення, проєкт дає змогу провести аналіз і обрати найбільш актуальні рішення.
 • У разі проблем з наявною системою: Якщо Ваша система опалення працює неефективно або виникають проблеми з комфортом чи безпекою, проєкт допоможе виявити причини та запропонує оптимальні рішення для їх усунення.

Етапи проєктування:

Перед початком проєктування систем ми проводимо заміри Вашого об’єкта (здійснюється виїзд представника компанії СП “Розумний дім”), щоб точно визначити потреби в потужності опалення. Це включає:

 1. Заміри кожної кімнати в приміщенні.
 2. Врахування висоти стель. 
 3. Оцінка тепловтрат. 

Тепло не залишається надовго у помешканні, відбуваються постійні тепловтрати через стіни, дах, підлогу та вікна. Прорахувати це можна за допомогою коефіцієнтів теплопередачі матеріалів, з яких зроблені елементи будівлі. 

 1. Врахування індивідуальних особливостей та побажань клієнта. 

Переваги проєктування:

 • Економія коштів. Проєктування систем електропостачання виконане професійною організацією дозволяє заощадити кошти під час виконання монтажу та подальшої експлуатації. Метраж кабелю, його перетин, кількість обладнання буде відомо заздалегідь. Що виключає необхідність додаткових закупівель різних витратних матеріалів.
 • Зниження витрат на експлуатацію та ремонт. Власник об’єкта отримує докладну схему розташування комунікацій, що спрощує процес обслуговування та ремонту.

Другий етап: Після замірів ми розробляємо індивідуальний проєкт Вашої системи електроопалення, враховуючи всі Ваші потреби та вимоги.

Третій етап:  Ми надаємо Вам докладну проєктно-кошторисну документацію та готові вносити зміни в проєкт електроопалення відповідно до Ваших побажань.

Вибір оптимального обладнання 

На основі порівняльних характеристик індивідуальних систем опалення для однокімнатної квартири в місті Кропивницький:

ХарактеристикиГазове опаленняЕлектричні конвекториЕлектричні панелі UDEN
Потужність системиПриблизно 2,5-3,5 кВтРекомендовано 1,5-1,8 кВт
Вартість з установкою
(в залежності від регіону)
50-60 тис. грн.10-12 тис. грн.17-20 тис. грн.
Тривалість монтажу2 дні1 день1 день
Тарифи на енергоносій
(на 01 червня 2023 року)
9,45 грн/м³ (включно з вартістю доставки)2,64 грн/кВт2,64 грн/кВт
Розрахунок витрат на споживанняУ середньому для опалення
1 м² потрібно 2,4-3,2 м³ газу на місяць.
2,4-3,2 м³ *30 м³ ≈ 70-100 м³
2,5-3,5 кВт*10-12 годин/день
*30 днів ≈ 750-1 300 кВт
1,5-1,8 кВт*5-8 годин/день
*30 днів ≈ 250-450 кВт
Середні витрати на місяць≈ 70-100 м³≈ 750-1 300 кВт≈ 250-450 кВт
Середня оплата за місяць≈ 660-950 грн≈ 2 000-3 500 грн≈ 660-1 200 грн
Середня оплата за сезон (6 міс.)≈ 4 000-5 700 грн≈ 12 000 – 21 000 грн≈ 4 000-7 200 грн
Для порівняння: центральне опалення
Оплата за місяць≈ 1 500 грн≈ 1 500 грн≈ 1 500 грн
Оплата за сезон (6 міс.)≈ 9 000 грн≈ 9 000 грн≈ 9 000 грн
Середня окупність системи≈ 60-109 опалювальних місяців
( 10-18 опалювальних сезони)
У цьому випадку центральне
опалення вигідніше.
≈ 20-67 опалювальних місяців
(3-11 опалювальних сезони)

Підсумок порівняння різних систем опалення:

 • Газове опалення:
  • Капітальні затрати: 50-80 тис. грн.
  • Експлуатаційні витрати: середньо 4 000-5 700 грн за опалювальний сезон. 
  • Необхідність дозвільних документів, додаткові витрати на них.
 • Електричні конвектори:
  • Капітальні затрати: 10-12 тис. грн.
  • Експлуатаційні витрати: середньо 12 000 – 21 000 грн за опалювальний сезон.
  • Сухе повітря, великий перепад температури між стелею та підлогою.
 • Електричні панелі UDEN-S:
  • Капітальні затрати: 17-20 тис. грн.
  • Експлуатаційні витрати: середньо 4 000-7 200 грн за опалювальний сезон.
  • Повністю окупає себе за рахунок малої потужності та раціонального використання електроенергії.
  • Цей вид обладнання є дуже ефективним та досить економічним, оскільки воно напряму нагріває тіла та поверхні в приміщенні, а не повітря.

Загалом, електрична система опалення квартири від UDEN-S є оптимальним варіантом, оскільки має помірні капітальні витрати та найнижчі експлуатаційні витрати за опалювальний сезон. Також варто враховувати можливість встановлення двотарифного лічильника, що дозволить ще більше зекономити на витратах за електроенергію.

Технічні аспекти (стандарти та норми безпеки): 

Безпека. Розробка проєкту здійснюється на відповідність вимогам СНіП, ВБН, ДБН, НПАОП. Тому ризики, пов’язані з перегрівом кабелів, виникненням коротких замикань, відмови обладнання через неправильний вибір її потужності, практично повністю виключені. 

Перелік документів, на які робляться посилання в проєкті:

1. ДБН А.3.1-5-2009 Організація будівельного виробництва.

2. ВБН 33-82 * Відомчі будівельні норми. Інструкція щодо розробки проектів організації будівництва.

3. ДБН А.3.2-2-2009 Охорона праці та промислова безпека у будівництві.

4. НПАОП 45.31-1.10-83 Правила техніки безпеки під час виконання електромонтажних робіт на об’єктах Міненерго СРСР.

5. СНіП 3.05.06-85 Електротехнічні пристрої.

6. ДБН В.2.5-67:2013 Опалення, вентиляція та кондиціонування.

7. ДБН В.2.6-31:2006 Конструкції будівель та споруд. Теплова ізоляція будівель.

8. ДБН В.2.5-23-2010 Проектування обладнання об’єктів цивільного призначення.

Як отримати дозвіл на електроопалення?

Вам потрібно отримати дозвіл на установку електроопалення в Україні, але не знаєте, з чого почати? Отримання дозволу на установку електроопалення в Україні може варіюватися залежно від конкретних обставин та місцевих правил. Проте, основні кроки і процедури зазвичай включають наступне:

 • Квартира з центральним опаленням (ЦО):
  • Якщо Ваша квартира обладнана центральною опалювальною системою, перший крок – це подання заяви до центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) для отримання дозволу на від’єднання від центрального опалення. В цій заяві будуть вказані деталі щодо того, яке опалення можна встановлювати саме Вам.
 • Приватний будинок без потреби в збільшенні потужності:
  • Якщо Ви плануєте встановити електроопалення в приватному будинку, і потужність системи не перевищує дозволену, Вам може не знадобитися спеціальний дозвіл.
 • Приватний будинок з потребою в збільшенні потужності:
  • У випадку, коли для встановлення електроопалення в приватному будинку потрібно збільшувати потужність, Вам слід написати заяву в Обленерго на отримання технічних умов. Після цього необхідно розробити проєкт електроопалення та погодити його, а потім встановлювати електроопалення відповідно до узгоджених документів.

Після установки електричного опалення потрібно затвердити установку наступними діями: 

 • Зареєструйте електроопалення квартири в місцевому органі влади. У залежності від регіону це може бути місцеве енергопостачальне підприємство або інша організація, яка має право реєструвати електроопалення.
 • Заповніть документи на електроопалення: Для оформлення електроопалення Вам необхідно заповнити ряд документів, які можна отримати в місцевому органі влади. До цих документів можуть входити: заява на реєстрацію електроопалення будинку, технічні характеристики установленої системи електроопалення, документи на право власності на квартиру.
 • Очікуйте на інспекцію: Після подання документів місцевий орган влади може відправити фахівців для огляду системи електроопалення. Їх завдання – перевірити встановлену систему електроопалення та впевнитися, що вона відповідає всім правилам та стандартам безпеки.

Не забувайте, що процедура може змінюватися в залежності від конкретних обставин та місцевих правил. Для отримання більш детальної інформації та консультації звертайтеся до відповідних місцевих органів або фахівців з електротехнічних питань. 

Інтеграція опалення з іншими інженерними системами: 

Інтеграція електричного опалення з іншими інженерними системами вже є важливою складовою будь-якого сучасного будівництва. СП “Розумний дім” пропонує послуги з проєктування та встановлення електричного опалення UDEN-S, яке ефективно і безпечно інтегрується з іншими інженерними системами Вашого об’єкта. Ось деякі переваги і можливості інтеграції:

 • Автоматизація та управління: Електричне опалення UDEN-S може бути інтегроване з системами “Розумний дім” та терморегуляторами, що дозволяє Вам контролювати температуру та режими роботи опалення зручним для Вас способом, наприклад, за допомогою смартфону або пульту дистанційного керування.
 • Сонячні панелі та альтернативні джерела енергії: Ми також можемо інтегрувати систему електричного опалення UDEN-S з сонячними панелями або іншими альтернативними джерелами енергії, щоб знизити Ваші витрати на електроенергію та зробити Ваш будинок більш екологічним.

З чого складається проєктна документація для електроопалення?

Професійно виконана проектно-кошторисна документація дозволить виконати будівельно-монтажні роботи згідно правил і норм, з дотриманням всіх вимог техніки безпеки, оцінити витрати на матеріали, обладнання та вартість робіт, забезпечити безпечну і безаварійну роботу електричної мережі або установки, а також дозволить уникнути складнощів при затвердженні проєкту в енергопостачальних організаціях та інших інстанціях. 

З чого саме вона складається?

 1. Технічна інформація на будівлю: Замовник повинен надати всю необхідну технічну документацію на будівлю, включаючи план і дизайн-проект (якщо є).
 2. Схема електромережі: Проєкт електропостачання містить схему всієї електричної мережі, що відображає всі необхідні складові, такі як трансформаторні підстанції, лічильники, розподільні коробки, пристрої заземлення, кабельні лінії та розетки.
 3. Кошторис, де вказані витрати на купівлю необхідного обладнання та витратних матеріалів, а також вартість електромонтажних робіт.

Як ми працюємо? 

Що ви отримуєте від нашої команди?

 • Докладний розрахунок та опис проєкту.
 • Плани з розміщеною системою опалення.
 • Швидку та якісну установку.
 • Професійний рівень компанії-підрядника.

Часті питання

service_image
0
  0
  Кошик
  Ваш кошик порожній
  WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux